Transformacje i zmiany w organizacji

Wdrażanie większej zmiany prędzej czy później dotknie każdego pracownika firmy. Normalną reakcją pracownika, będzie to co każdy z nas robi w obliczu zmiany - czyli stawianie oporu.

Dlatego zarządzanie wdrożeniem zmiany (popularnie nazywane “zarządzanie zmianą”)  jest skomplikowaną materią, szczególnie jeśli robimy to po raz pierwszy. Pomimo tego, że cały proces jest dobrze zaplanowany, w trakcie jego wdrażania czyha mnóstwo niespodzianek, często takich, które trudno jest przewidzieć. Jeśli stoisz przed “wielkimi wyzwaniami”, planujesz “coś zmienić” pierwszym krokiem powinno być zaplanowanie tego procesu. Aby taki plan udało się skutecznie zrealizować, koniecznym jest aby jego częścią było coś, co w  finansowej nomenklaturze nazywane jest zarządzaniem ryzyka. W przypadku planowania zmian jest to lista wskazówek opisujących co należy robić, kiedy pojawi się opór przed wdrożeniem zmiany.

Wychodzimy z założenia, że im bardziej Ty i Twoi menedżerowie będą partycypować w procesie planowania i wdrażania zmiany, tym lepiej dla firmy. Jednocześnie z doświadczenia wiemy, że zarządzanie zmianą wymaga czasu i kompetencji, których niekiedy firmom brakuje, dlatego jedną z form wsparcia jest przejęcie przez nasz zespół odpowiedzialności za zmianę na czas jej wdrożenia. Dzięki temu firma może zaoszczędzić czas i zasoby ludzkie, które są kluczowe w innych obszarach funkcjonalnych firmy.

Korzystając z heurystycznego podejścia do zarządzania wybór formy współpracy i naszego wsparcia pozostawiamy Tobie. Dla nas najważniejszy jest skutek działań a nie ich forma.

Podnosimy skuteczność we wdrażaniu zmian m.in. poprzez:

Jeśli chciałbyś w firmie “coś” zmienić, bo nie akceptujesz statusu quo – a nie do końca wiesz co lub jak to zrobić, skontaktuj się z nami pomożemy Ci “ruszyć się z miejsca” i rozpocząć cały proces. 

Jeśli już wiesz co, jak i kiedy zmienić, ale nie jesteś pewna/pewien, czy masz wszystkie zasoby i kompetencje lub po prostu chcesz sięgnąć po “second opinion” – również z przyjemnością pomożemy Ci poprzez dostarczenie wiedzy, kompetencji oraz konstruktywnej krytyki. Dzięki temu wdrożenie Twojego pomysłu będzie szybsze, tańsze i mniej nieprzyjemne.

Jak możemy pomóc
we wdrażaniu zmiany?

Warto jest zasięgnąć opinii kogoś, kto będąc z boku, nie będzie uwikłany kontekstem ani emocjami towarzyszącymi zmianie.

Jakie korzyści dla firmy przynosi nasze wsparcie?