Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Usługi

Audyt sprzedaży

 • Uważasz, że Twoja firma nie wykorzystuje swojego potencjału?
 • Nie zadowalają Cię obecne wyniki sprzedaży?
 • Wiesz, że coś jest nie tak, ale nie potrafisz powiedzieć co?

Audyt sprzedaży to analiza informacji pochodzących z różnych obszarów działu sprzedaży. Opiera się m.in. na rozmowach z właścicielem oraz z pracownikami, którzy komunikują się z klientem. Analizowany jest każdy proces, każdy krok i każde narzędzie stosowane w cyklu sprzedażowym. Efektem audytu są rekomendacje, zawierające obiektywne spojrzenie na działania sprzedażowe firmy, które klient otrzymuje w formie raportu.

Co zyskujesz?

 1. Nie tracisz czasu na poszukiwania, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.
 2. Otrzymujesz obiektywny obraz tego, co naprawdę dzieje się w firmie - osoba z zewnątrz nie ma oporów przed tym, aby powiedzieć, co trzeba naprawić, a co zmienić.
 3. Dostajesz zbiór rekomendacji realnych do wykonania.

Czytaj więcej na naszym blogu...

Feedback managera

 • Na co dzień dajesz swoim pracownikom wiele informacji zwrotnych, ale czy sam je otrzymujesz?
 • Czy wiesz jak przekazywać jasne i czytelne komunikaty, aby osiągać zadowalające rezultaty?
 • W jaki sposób mówić o sprawach trudnych, a w jaki udzielać pochwał?

Feedback managera ma na celu wsparcie managera pod kątem mentoringowo-coachingowym. Elementem tej usługi jest dyskrecja. Klient ma całkowitą pewność, że wszystkie przekazywane informacje są poufne.

Co robimy?

Manager bądź właściciel, z którym pracujemy, dostaje od nas regularny feedback, czyli informację zwrotną zarówno w ramach sesji, na których omawiamy bieżące wyzwania operacyjne i pomagamy w podejmowaniu decyzji strategicznych, jak i feedback po spotkaniach, w których uczestniczymy razem z klientem.

Celem feedbacku jest:

 1. Uzyskanie “second opinion” spoza własnego środowiska, od osób, które nie mają oporów przed tym, aby powiedzieć Ci, co myślą.
 2. Korygowanie przyjętej strategii, czyli feedback rozumiany w dość biologiczny sposób - nasze oczy widząc przeszkodę, omijają ją. Podobnie feedback koryguje przyjęty kurs.
 3. Planowanie rozwoju osobistego. Dzięki uświadomieniu “złych nawyków” podejmuje się strategiczne działania służące ich wyeliminowaniu bądź wprowadzeniu usprawnienień.

Interim Managment

 • Zastanawiasz się, w jaki sposób rozwiązać konkretny problem w Twojej firmie?
 • Potrzebujesz wsparcia i doświadczenia przy wdrażaniu nowego projektu?
 • A może po prostu rady i chłodnego spojrzenia na sytuację Twojego przedsiębiorstwa?

Interim Management ma na celu podniesienie wartości przedsiębiorstwa w danej dziedzinie oraz osiągnięcie konkretnych rezultatów biznesowych w ustalonym czasie. Opiera się na współpracy, a realizowany jest przez odpowiednią do tego osobę tzw. Interim managera.

Co robimy?

Najczęściej zajmujemy się sprzedażą. Obejmujemy w firmie funkcję managera sprzedaży na z góry określony czas. Sprzedajemy w sposób heurystyczny, odciążając przedsiębiorstwo od tego obowiązku. Jesteśmy skuteczni, nie marnujemy czasu, a co za tym idzie pieniędzy klienta. Równocześnie opracowujemy modele sprzedażowe, rekrutujemy i szkolimy handlowców, po to, aby móc odejść z firmy i zająć się kolejnymi zleceniami.

Co zyskujesz?

 1. Nie masz spadków sprzedaży. Zanim wdrożymy nowych handlowców, sprzedajemy osobiście.
 2. Otrzymujesz płynną zmianę modelu sprzedaży bez strat w toku procesu.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Poza sprzedażą przeprowadzamy interim management w zakresie zarządzania spotkaniami zespołów. Dzięki temu, że sami jesteśmy managerami i aktywnymi przedsiębiorcami, możemy wejść do firmy, by na określony czas przejąć zarządzanie dowolnym procesem biznesowym.

Prowadzimy krótkie lecz efektywne spotkania tak aby z tygodnia na tydzień widzieć rezultaty wspólnej pracy. Występujemy w roli “zewnętrznego dozorcy”, który pilnuje, by zadeklarowane przez członków zespołu zadania zostały zrealizowane w ustalonym czasie.

Infobrokering

 • Czy sposób, w jaki klienci postrzegają Twoją firmę, jest spójny z wizerunkiem, który starasz się wykreować?
 • Co zrobić, aby zyskać przewagę konkurencyjną?
 • Jak w gąszczu informacji znaleźć tę najbardziej rzetelną?

Infobrokering polega na przeglądzie informacji o firmie lub kontrahencie, na które składają się informacje rejestrowe, BIP, historia, informacje prasowe, powiązania, opinie o firmie, a także informacje o osobach decyzyjnych, potencjalnych rozmówcach.

Nasze zadania:

 • Pozyskanie informacji o firmie jeszcze przed rozpoczęciem negocjacji - przewaga (lub równowaga) w trakcie rozmów.
 • Sformułowanie bardziej “trafnej”oferty.
 • Opracowanie według założonych kryteriów bazy kontaktów do firm i osób decyzyjnych - oszczędność czasu dla działu handlowego oraz marketingu.
 • Analiza działań konkurencji (badania typu desk research) - możliwość sformułowania własnej oferty w konkurencyjny sposób.
 • Analiza porównawcza firm i jej konkurencji (badania typu desk research oraz tajemniczy klient) - otrzymujesz obiektywny obraz tego, w jaki sposób Twoja firma postrzegana jest przez klientów. W efekcie jesteś w stanie podjąć korzystniejsze decyzje strategiczne.

Co zyskujesz?

 • korzyści finansowe - oszczędność zasobów wewnątrz firmy. W przedsiębiorstwie nikt nie specjalizuje się w wyszukiwaniu informacji, robi to “przy okazji”. W firmie infobrokerskiej pracują specjaliści, którzy zajmują się tylko tym, wyszukują więc informacje sprawniej i rzetelniej
 • korzyści merytoryczne - problemem dzisiejszego biznesu nie jest brak informacji tylko ich nadmiar, który powoduje, że znacznie trudniej jest odnaleźć tę naprawdę wartościową. Niewłaściwa informacja np. nieprecyzyjnie określone osoby decyzyjne to strata czasu działu handlowego (call center)
 • skupienie się na biznesie - rozumienie specyfiki biznesowej (doświadczenie biznesowe, konsulting, własne firmy) - “dajemy klientowi to, czego potrzebuje, a nie to, czego sobie życzy”
 • głęboka penetracja informacji - nie ograniczamy się do zebrania cen ofertowych, ale rozpoczynamy proces negocjacji, by ustalić poziom ceny transakcyjnej - “to, że ktoś oferuje coś za 1200 zł, nie znaczy, że nie sprzeda tego za 800 zł - czasami wystarczy o to po prostu zapytać”.