Uczestniczyliśmy w Open Eyes Economy Summit.

W ostatni wtorek i środę mieliśmy okazję uczestniczyć w Międzynarodowym Kongresie Ekonomii Wartości, zwanym „Open Eyes Economy Summit”. Wydarzenie odbyło się na terenie Krakowa w Centrum Kongresowym ICE. 

Celem kongresu jest udowodnienie, że ekonomia powinna iść w parze z wartościami społecznymi. Była to już ósma edycja tego wydarzenia, które jak widać z roku na rok rośnie w siłę. 

Prelegentami byli eksperci różnych dziedzin, i przedstawiciele wielu branż. Na kongresie można było spotkać zarówno reprezentantów ekonomii, polityki, biznesu, środowisk naukowych, jak i organizacji pozarządowych oraz świata sztuki.

Kongres zapoczątkował performance przygotowany przez Łukasza Błażejewskiego pt. „Harmonia Humanoidów”. Przedstawienie wraz z oficjalnym otwarciem przez  Wiceprezydenta Miasta Krakowa – Jerzego Muzyka można obejrzeć tutaj

Nie był to koniec zetknięcia ze sztuką, ponieważ pod koniec pierwszego dnia uczestnicy mogli obejrzeć film „Do ostatnniej kropli” w reżyserii Ewy Ewart. Wśród prelegentów znalazła się także polska aktorka i działaczka społeczna Anna Dymna. Jesteśmy pewni, że przemówienie Pani Anny zatytułowane „Razem zmieniamy świat na lepszy i piękniejszy”  poruszyło na sali nie jedno serce.  

Kongres oferował wybór ścieżki tematycznej. Nas najbardziej zaintrygował temat „ESG – koszt czy przewaga konkurencyjna”. ESG to akronim od angielskich słów Environmental (środowiskowe), Social (społeczne), Governance (korporacyjne), oznaczają one kryteria, którymi w przyszłości będą musieli kierować się wszyscy przedsiębiorcy. W tej tematyce największym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie założyciela Grupy InPost – Rafała Brzoski.


OEES to świetna okazja do poszerzenia swoich horyzontów myślowych i refleksji nad ekonomią i środowiskiem. Organizatorzy zapowiadają, że kolejna edycja odbędzie się 19 i 20 listopada 2024r. Z tego miejsca chcielibyśmy wszystkich zachęcić do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *