Akademia Biznesu PAIH w Krakowie już za nami! – czego dowiedzieliśmy się o eksporcie i nie tylko.

W dniach 21-23 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Akademii Biznesu PAIH w Krakowie, organizowanym w partnerstwie z Business in Małopolska Wydarzenie odbyło się na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego. 

Wydarzenie było skierowane do małopolskich firm. Tematyka wykładów dotyczyła m.in. strategii eksportowej, finansów, e-commerce i e-eksportu, ESG, marketingu międzynarodowego, a także narzędzi polityki handlowej. Prelekcje były inspirujące i naładowane wiedzą merytoryczną. 

W trakcie szkolenia dowiedzieliśmy się o wielu interesujących rzeczach związanych z wchodzeniem na rynki zagraniczne. Czy wiedzieliście, że wejście na rynek USA statystycznie trwa około 3 lata, lub o tym jak bardzo relacyjne są rynki azjatyckie i arabskie? W związku z tym został poruszony również temat różnic kulturowych, które mają ogromne znaczenie w międzynarodowym biznesie. 

Bardzo ciekawą dla nas była prelekcja o ESG. Jak powiedział Piotr Placha jesteśmy dopiero na początku drogi do wprowadzenia tego raportowania, ale jest to coś czego nie da się ominąć, będziemy mogli negocjować, ale ten temat będzie dotyczył wszystkich. Jeśli interesuje Was eksport do krajów skandynawskich, to koniecznie musicie zainteresować się tym tematem już teraz, ponieważ to właśnie ESG staje się kluczem do ekspansji na tych rynkach.

W drugim dniu o barierach w handlu i inwestycjach opowiedział nam Grzegorz Sinacki z Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Przekazał nam wiedzę na temat narzędzia jakim jest strona Access2Markets, na którym znajdziecie informację o eksporcie i wymogach innych państw.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *